14 marca 2024

DRAGO entertainment ujawnia szczegóły rozwoju swojego hitu Gas Station Simulator w 2024 roku

We wrześniu 2021 roku DRAGO entertainment S.A. wydała światowy hit Gas Station Simulator. Popularność gry nie słabnie, a w ostatnim miesiącu sprzedaż, peaki graczy, jak i poziom wishlist pokazują istotne wzrosty. Zarząd zdecydował o publikacji road mapy dużych płatnych dodatków na bieżący rok. 

Zespół DRAGO entertainment S.A. podzielony jest na teamy pracujące nad poszczególnymi projektami. Na 2024 rok ekipa Gas Station Simulator zaplanowała cztery premiery płatnych dodatków, a także liczne bezpłatne rozszerzenia. Warto zwrócić uwagę, że nie są to małe DLC, a produkty zbliżone rozmiarem i ceną do pełnych gier.

Uszczegóławiajac opublikowaną w październiku 2023 roku strategią, podjęliśmy decyzję o konkretnym zakresie, szacunkowych terminach i cenach nadchodzących płatnych dodatków do gry. W ostatnim miesiącu obserwujemy ożywiony ruch na karcie Gas Station Simulator i dotychczas wydanych dodatkach, dotyczy to zarówno peaku graczy, sprzedaży dziennej, jak i wzrostu wishlist. Realizacja naszego planu będzie miała istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Plan przedstawiony przez Spółkę przewiduje różnorodne tematycznie rozszerzenia, które istotnie wydłużają rozgrywkę. Fani Gas Station Simulator będą mogli spędzić kolejne godziny przy swojej ulubionej grze. 

Niesłabnące zainteresowanie graczy i youtuberów motywuje zespół Gas Station Simulator do ciągłego rozwoju gry. Oprócz płatnych DLC, będą realizowane bezpłatne rozszerzenia gry podstawowej i wydanych wcześniej dodatków. Będzie to miało wpływ nie tylko na przychody ze sprzedaży, ale również na rozszerzenie społeczności przed planowanymi grami z uniwersum, w tym przede wszystkim grą Road Diner Simulator. – mówi Lucjan Mikociak, Wiceprezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Zarząd DRAGO entertainment S.A., Joanna Tynor i Lucjan Mikociak, wraz z Anną Rutkowską, która była w Zarządzie Spółki przez wiele lat, to główni akcjonariusze Spółki, posiadający łącznie ponad 46% w kapitale zakładowym oraz ogólnej liczbie głosów.